Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

www.icerikmarket.net (Bundan sonra icerikmarket.net olarak anılacak)’a üye olan kullanıcılar (Bundan sonra müşteri olarak anılacak) aşağıdaki sözleşme maddelerini okumuş, anlamış, kabul ve beyan etmiş sayılmaktadır.


Madde 1 - Taraflar


icerikmarket.net’e üye olan her kişi Hizmet Sözleşmesinin maddelerinin tamamını okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini beyan eder. İşbu hizmet sözleşmesi icerikmarket.net üzerine müşterinin kayıt olma anında, elektronik ortamda, icerikmarket.net ile Müşteri arasında düzenlenmiştir.


Madde 2 - Sözleşme Konusu


İşbu Hizmet Sözleşmesi icerikmarket.net internet sitesine üye olan ve dijital içeriklerden faydalanan müşterilerin hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.


Madde 3 - Müşteri Yükümlülükleri


Madde 3.1 - Müşteri sipariş oluşturulurken icerikmarket.net ilgili sayfasında istenen tüm bilgileri eksiksiz şekilde dolduracağını kabul ve beyan eder. Eksik verilen bilgilerden dolayı doğabilecek kusurlu üründen icerikmarket.net sorumlu tutulamaz.


Madde 3.2 - Müşteri hazırlanan siparişi beğenmediği takdirde 1 defa tekrar yazdırma hakkına sahiptir. Aksi halde sipariş iptal edilir ve icerikmarket.net sorumlu tutulamaz.


Madde 3.3 - Müşteri dijital ortamda icerikmarket.net hakkında karalayıcı, aşağılayıcı, müstehcen, kötüleyici, uygunsuz, ahlak dışı, alan adı prestijini doğrudan ya da dolaylı olarak olumsuz etkileyecek hiçbir yazı, belge ve materyal paylaşmayacağını peşinen kabul ve beyan eder. Aksi takdirde icerikmarket.net hakkını yasal yollar ile arama hakkına sahiptir ve doğabilecek tüm zararların, müşteri tarafından ödemek ile yükümlü tutulacağını kabul ve beyan eder.


Madde 3.4 - Müşteri site üzerinden oluşturacağı siparişlerde icerikmarket.net üzerinden istenen bilgileri tam ve eksiksiz olarak doldurmak ile yükümlüdür.


Madde 3.5 - Müşteri oluşturduğu sipariş tutarını iş başında tamamını ödemekle yükümlüdür. Eğer ki oluşturulan sipariş tutarı ödenmez ise sipariş geçersiz sayılacağını kabul ve beyan eder.


Madde 3.6 - Müşteri oluşturduğu ve ödemesini tamamladığı sipariş için iptal talebinde bulunamaz. Dijital ortamda yer alan verilerin fikri mülkiyete sahip olmasından dolayı Müşteri cayma haklarından tamamen feragat ettiğini kabul ve beyan eder.


Madde 3.7 - Müşteri icerikmarket.net çalışma prensibine olumsuz etki eden zararlı yazılımlar kullandığı takdirde, sistemden süresiz şekilde uzaklaştırılacağını ve tüm haklarından feragat ettiğini kabul eder.


Madde 3.8 - Müşteri satın alacağı hazır makaleler ile ilgili iade ve değişim hakkı olmadığını kabul ve beyan eder.


Madde 3.9 - Müşteri icerikmarket.net tarafından sunulan editör paketlerinden birini satın alması durumunda istenen tüm bilgileri eksiksiz olarak iletmek ile yükümlüdür.


Madde 3.10 - Müşteri icerikmarket.net üzerinden satın aldığı editör paketinin süresi dolmadan iade ve paket değişikliği yapılmayacağını kabul ve beyan eder.


Madde 3.11 - Müşteri icerikmarket.net adresine üye olur iken doğru e-posta ve telefon numarası gireceğini kabul ve beyan eder.


Madde 3.12 - Müşteri icerikmarket.net adresine üye olur iken kullanılan e-posta ve telefon numarasına sipariş bilgilendirmelerini ve reklam tanıtımlarını almak istediğini kabul ve beyan eder.


Madde 4 - icerikmarket.net Yükümlülükleri


Madde 4.1 - icerikmarket.net, müşteri tarafından oluşturulan siparişleri detaylarında belirtildiği şekilde tam ve eksiksiz olarak teslim etmek ile yükümlüdür.


Madde 4.2 - icerikmarket.net, tüm siparişleri ve hazır makaleleri Microsoft Word belgesi ile teslim etmektedir. Müşteri bilgisayarında bu programın yer almamasından doğan ekstra işler müşteri sorumluluğundadır.


Madde 4.3 - icerikmarket.net, müşterilere teslim ettiği işlerin beğenilmemesi durumunda 2 defa ücretsiz olarak aynı siparişi hazırlamak ile yükümlüdür.


Madde 4.4 - Müşteri oluşturduğu siparişin ödemesini yapmaması durumunda sipariş geçersiz sayılmaktadır ve icerikmarket.net bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.


Madde 4.5 - icerikmarket.net, tüm makale siparişlerinde 4 farklı bilgilendirme gerçekleştirmektedir. Bunlar Siparişiniz onay bekliyor - Siparişiniz onaylandı - Siparişiniz hazırlanıyor - Siparişiniz tamamlandı şeklindedir. Harici bir bilgilendirme ve rapor sunulmamaktadır.


Madde 4.6 - icerikmarket.net, müşterinin site kullanımında yaşadığı sorunlara teknik anlamda destek bildirimi ile yardımcı olacaktır. Farklı bir destek alanı bulunmamaktadır. icerikmarket.net destek bildirimlerini en geç 3 iş günü içerisinde cevaplamakla yükümlüdür.


Madde 4.7 - icerikmarket.net, site üzerinden müşterinin faydalandığı herhangi bir hizmeti veya siparişi değiştirme, fiyat politikasını değiştirme hakkını saklı tutar.


Madde 4.8 - icerikmarket.net, müşteriye sunduğu herhangi bir teslimatı 7 gün süre ile korumak ile yükümlüdür. Bu süre içerisinde müşterinin siparişi teslim alması gerekmektedir. Siparişin icerikmarket.net tarafından hazırlanmasının ardından 7 gün süre geçtikten sonra verilerin kaybolması, iptal edilmesi, silinmesi gibi durumlarda icerikmarket.netm sorumluluk kabul etmez.


Madde 4.9 - icerikmarket.net, içerik fiyatlarını istediği zaman haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.


Madde 4.10 - icerikmarket.net, müşteri tarafından satın alınan editör paketlerinde herhangi bir değişiklik, iptal ve iade işlemi yapma hakkını saklı tutmaktadır.


Madde 4.11 - icerikmarket.net, müşteri tarafından satın alınan editör paketlerinde gün gün sitelere girilen içeriklerin bağlantıları müşteri panelinden müşteriye iletmek ile yükümlüdür.


Madde 4.12 - icerikmarket.net, müşteri tarafından satın alınan editör paketlerinde özgün içerikler kullanmak ile yükümlüdür.


Madde 4.13 - icerikmarket.net, müşteri tarafından satın alınan tüm hazır makaleleri özgün olarak teslim etmek ile yükümlüdür.


Madde 4.14 - icerikmarket.net, müşteri tarafından satın alınan hazır makalelerde iade yapma ve değişim yapma hakkını saklı tutmaktadır.


Madde 5 - Sözleşme Süresi ve Geçerliliği


Madde 5.1 - icerikmarket.net ve müşteri arasında yapılan işbu sözleşme müşteri tarafından elektronik olarak onay/kabul edildiğinde yürürlüğe girmektedir.


Madde 5.2 - Müşteri sözleşmesi geçerliliği müşteri icerikmarket.net sitesini üyeliği bulunduğu süre boyunca geçerlidir.


Madde 6 - Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri


İşbu sözleşmenin geçerliliğinden doğabilecek tek veya iki taraflı uyuşmazlıklarda çözüm olarak tek yetkililer Şanlıurfa Mahkemeleri ve İcra Daireleri olacaktır.